Nem kell, hogy megálljon az élet: tudatos turizmus koronavírus idején

Ahhoz, hogy átvészeljük a mostani nehéz helyzetet, sok megszorításra van szükség, egyénileg, illetve országonként is. De nem kell, hogy tönkremenjünk ebben. Előző cikkünkben összeszedtünk pár gondolatot, hogy miképp léphetsz túl a bezártsággal összefüggő mentális problémákon, most viszont leírjuk neked, mit tehetsz, ha mégis utazni szeretnél.

Köztudott, hogy a vírus terjedésében a turizmus is szerepet játszik. Nem hiába csökken a repülőjáratok száma, nem hiába mondanak le utakat utazási irodák, nem hiába zárnak be országok. Nagy felelőssége van mindenkinek abban, hogy a járványt lelassítsa. Egy-egy tudatos iroda inkább vállalja a veszteséget, de nem utaztat mindenáron, főleg, ha meg sem teheti a szigorítások miatt. Mi is ezt tesszük, egyénileg, illetve elég komoly szakmai felelősségünk is van ebben.

Előre befizetett útjainkat lemondjuk, átütemezzük, vállaljuk a veszteséget a jó ügy érdekében. Sajnos. Sajnos, mert az, aki utazni szeret, az pontosan emiatt különösen nehéz időszak elé néz. Helyette mit tud tenni? Moziba, színházba jár? Nem lehet. Rendezvényekre, fesztiválokra megy? Nem lehet. Akkor mi más marad?

Van megoldás!

Szó szerinti értelemben az „otthon maradni” mozgalom azt jelenti, hogy nem megyünk olyan helyekre, ahol tömegek vannak jelen, mint pl. munkahely, szórakozóhelyek, iskolák stb.

A turizmus szempontjából ez azt jelenti, hogy nem repülünk, hajózunk, vonatozunk, de máshogy sem megyünk külföldre, nem megyünk szervezett útra, nem megyünk nagyobb hotelekbe, szállodahajókra és olyan látnivalókhoz, amik nagy érdeklődést váltanak ki és ezzel együtt sok érdeklődőt is. De csakugyan csak ebből áll a turizmus? Mi van a belföldi turizmussal vagy a falusi turizmussal? Feltétlenül le kell, hogy álljon az is?

Gondoljuk csak át:

Mit tehetsz?

És ezzel az utolsó ponttal el is érkeztünk a legfontosabbhoz, a szálláshely kiválasztásához. Nézzük, milyen előnyei vannak a vendégházaknak:

A Szállás Másképp csapata örömmel segít a tökéletes vendégház megtalálásában, sőt! Hamarosan új cikkekben mutatjuk be nektek Magyarország kevésbé ismert látnivalóit, hátha adhatunk kis kedvcsinálót egy-egy utazáshoz.

A fenti cikk megírásakor figyelembe vettük a “Maradj otthon” jelentőségét, mi is betartjuk a lehető legtöbb esetben, felelősségteljesen. Azonban fontosnak tartjuk leírni, hogy a vírus nem azzal terjed, ha kilépünk a lakásból, hanem azzal, hogy ha kilépünk, hány olyan kontaktust idézünk elő, mely segíti a vírus terjedését. Mik lehetnek ezek? Kézfogás, ölelés, egyéb fizikai kapcsolat ismerőssel, idegenekkel, a tömegközlekedésben rejlő veszélyek, megérinteni tárgyakat kézfertőtlenítés nélkül, majd azzal az arcunkhoz nyúlni, bejárni olyan munkahelyre, ahol a vírus terjedéséhez szükséges feltételek megjelenhetnek, a boltban megfogni azt is, amit nem is veszünk meg, készpénzt használni bankkártya helyett stb. stb.. Ezeket elkerülni nem csak úgy lehet, ha otthon maradunk – nyilván az a legjobb módja. Az önkéntes karantén veszélyeiről előző cikkünkben írtunk. Keressük meg inkább az alternatív lehetőségeket!
 
Ahogy azt a mai napon én is megtettem, bevallom (a szerző). Kimentem a friss levegőre. Napsütés, csicsergő madarak, nagy séta. Az utcán sétáló többi embert elkerültem, nem nyúltam semmihez, csupán élveztem a szép időt. Kimentem a Népszigetre, ahol nem sok ember fordul meg és nincs tömeg. Elkerültem a tömegközlekedést is. A Duna megnyugtató látványa fogadott és ha csak rövid időre is, de úgy éreztem, hogy az élet rendben zajlik, békében, nyugodtan, vírustól és az azt övező médiazajtól távol. Voltak ott mások is, elfértünk, távol egymástól, az ösvényen tisztes távolságot tartva. Voltak ott más családok és párok, futók, horgászok, békében, vagy akár a gyereket figyelve, ahogy gondtalanul futkároznak a fűben. Úgy éreztem, a világ rendben van, az élet nem állt meg és rengeteg szépség van még, ami örömmel tölt el. Tudjátok, hogy ez mennyire kell az emberi léleknek, mielőtt teljesen megőrül a mostani helyzetben? Próbáljátok ki!
Címkék: , , , , , , ,
Tovább a blogra »