Szállás Másképp

5 ok, amiért ősszel is szeretünk vidéken/falun pihenni

Bár szép hosszúra nyúlik az enyhe átmenet, beköszöntött az esős-nyúlós őszi idő. Ilyenkor a legtöbb embernek az jut eszébe, hogy a legjobb dolog a városi lakás ablakából nézni azokat a kevésbé szerencsés sorsú embereket, akiket a sors vagy a kötelesség az utcára szólított.

A kényelmes városi életmód a legtöbb embert mostantól kezdve egészen késő tavaszig a négy fal közé zárja, jó esetben csak álmodoznak a szabad levegőről, a természet közelségéről, a szemközti tűzfal esztétikai nívóját meghaladó látványokról. Pedig ebben az esetben is – ahogy a legtöbb más területen is – ha szembenézünk a félelmeinkkel, a másik oldalon értékes kincseket találunk.

Az őszi-téli táj felülmúlhatatlan csodákat rejt ugyan, de a falusi turizmus nem feltétlenül kell, hogy egyenlő legyen azzal, hogy „kivert kutyaként” kóválygunk a szottyos erdőben. Az utóbbi időben olyan sok újítás történt ezen a területen is, hogy még a szakemberek is csak kapkodják a fejüket. Ezért készítettük nektek az alábbi összeállítást.

  1. A környezetváltozás hatása pótolhatatlan

Ha ki se mozdulsz a szállásról, de a megszokott környezetedtől eltérő helyen töltesz el egy-két napot, a hatás már működésbe lép. A megszokott környezet arra inspirál, hogy ugyanazokat a gondolatsorokat, ugyanúgy, ugyanazzal a végkövetkeztetéssel forgasd magadban újra, míg el nem fáradsz. Nem véletlen, hogy sok területen úgy érzed elakadtál, hiszen ugyanazokból az építőkockákból szeretnél új épületet felhúzni. A megváltozott környezet eltérő energiái, az új benyomások, ismeretlen emberek azonnal egy új nézőpontot alakítanak ki benned és még ha nem is kergeted feltétlenül az élményeket, már kiszabadulsz az elakadásból. Márpedig az innovatív szálláshelyek egyik legfőbb törekvése mostanság az, hogy maga a szálláshelyen való tartózkodás is élmény legyen.

(fotó: Hobbit Ház)

  1. Nem csak az agyadnak van szüksége oxigénre

Bizony lehet, hogy az ítéletidő bekerget a lakásba, a testednek-lelkednek óriási szüksége van arra, hogy a szabad levegőn mély lélegzeteket vehess. Erre nem csak ahhoz van szükség, hogy tisztán tudj gondolkodni, a testi betegségek nagy része azzal kezdődik, hogy a véred oxigénszintje tartósan alacsony marad. A lelkednek is szüksége van a nagy sóhajokra, a szabad levegőn végzett fizikai erőkifejtés okozta lihegésre vagy éppen a teli torokból való nevetésre/kiabálásra. Hidd el, hogy az éltető levegő sok szinten hat rád és a közérzeted klasszisokat változik a jó levegőn. A kristálytiszta vidéki levegőt pedig akkor is megkapod, ha most elhagyod a túlélőtúrát és csak kiülsz egy falusi szálláshely tornácára, álldogállsz kicsit a panorámás teraszon vagy éppen sétálsz egy kicsit a majorban, amelynek része a szálláshely. Számos olyan szállást találsz az adatbázisunkban, ahol külön figyelmet fordítanak arra, hogy a számodra legkomfortosabb módon „levegőzhess”.

(fotó: Vendégház és Lovarda hamisítatlan falusi környezet)

  1. A természet közelsége gyógyító

A vidéki ember közelebb él a természethez, ezt mindenki tudja. Ismeri annak változásait, igyekszik összhangba kerülni vele és a mindennapjainak része a vele való érintkezés. A vidéken élő emberek az életterüket is igyekeznek úgy berendezni, hogy a természet csodáiból minél többet lássanak, de a kellemetlen hatásokat kizárják. Ezt fogod megtalálni vidéki szálláshelyeinken is. A természetes anyagokkal, letisztult ízléssel berendezett terek eleve ráhangolnak a természet közelségére, a nagy ablakok, lélegzetelállító látványt vagy éppen panorámát kínáló teraszok, a szépen gondozott kertek és a jól ismert séta- illetve kirándulóutak számodra is lehetővé teszik, hogy aktív részese légy a mindannyiunkat körbevevő csodáknak. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb szálláshelyen duruzsoló kályha, gőzölgő jacuzzi vagy forró szauna, illatos forralt bor vár, ha voltál olyan bátor, hogy kimenj a friss levegőre.

(fotó: Nádfedeles szálloda termálvizes medencével)

  1. Vidéken gazdagabb az élet

Lehet, hogy picit felszaladt a szemöldököd, hiszen nem arról van szó, amire elsőként gondolnál. A vidéki élet lassan folyó, apró csodákkal, hétköznapi élményekkel teli. Mellőzi a szélsőséges élményeket, amelyek csak arra jók, hogy elfedjék a valós igényeidet és pillanatok alatt az egekbe tolják az ingerküszöbödet. Vidéken, ha hajlandó vagy belassulni, apránként te is észre fogod venni az útszéli virágot, az ágon szaladó mókust vagy a bagoly éjjeli huhogását. És ha újra ráhangolódsz az apró örömökre, gyorsan észre fogod venni, hogy milyen sok élményt kínál az élet, amelyből töltődni lehet. A modern falusi szálláshelyek kifejezetten gyűjtik és kínálják számodra az élet ilyen apró, szívmelengető örömeit, mert tudják, hogy ebből töltekezel fel a következő időszakra.

(fotó: Pixabay)

  1. Találj rá új energiaforrásokra!

A vidéki szálláshelyek legtöbbje a nívós környezeten, az otthon melegéhez hasonló bensőséges hangulaton, a kényelmen túl igyekszik mást is kínálni. Van ahol a hagyományőrzés a cél, van ahol az állatvilághoz visznek közelebb, van ahol művészien főznek és van, ahol az egészséged, harmóniád visszaszerzésére helyezik a hangsúlyt. Ezen felül az emberi hozzáállás, a vendégszeretet és gondoskodás mindenhol „alapfelszerelés”. Az életöröm forrását az életben megélt örömök jelentik: a legjobb, ha hagyod, hogy a kiválasztott hely szelleme odaadja azt, amit tartogat számodra.


(fotó: Pixabay)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!