Jász-Nagykun-Szolnok megye a délibábos magyar Alföld közepe, melynek sajátos világa nem merül ki a külföldieknek „pattogtatott” karikás ostoros betyár-bemutatókban, sőt. Sokan tartanak attól, hogy az Alföld, mint természeti és domborzati jelenség unalmas, embert próbáló és érdektelen. A Kelet-Magyarország középső részén elterülő, hazánk egyik legmagasabb napsütéses óraszámával büszkélkedő, ugyanakkor számos folyó által átszőtt megye, a közhiedelem ellenére számos természeti csodát, kulturális látnivalót és modern szórakozási lehetőséget kínál.
A Jászság, illetve az alföldi régió nagyon régóta híres népművészeti alkotótevékenységéről és hagyományőrző munkásságáról. Nem elhanyagolható a megye nevét adó jász népcsoport hagyományőrző tevékenysége sem. A jász népviselet jellegzetessége a valódi prémből készült kabát és az egyik legfontosabb hagyományőrző szakma a szűcsöké, a mai napig.
A jászok népe indoiráni származású népcsoport, a szkíta népek kötelékébe tartozik. Bár mint vándorló népcsoport gyakran kerültek kapcsolatba a magyar törzsekkel, hazánkba a 13.-14. század folyamán a kunokkal összefogva települtek be, a nevüket jászó alakban egy 1245-ö irat tartalmazza. Sajnos a 15. században, a ferencesek térítései nyomán elveszítették anyanyelvüket (ha volt), de innentől kezdve összeforrtak a magyarsággal. A betelepülés után ún. „vendég népeknek szánt jogokat” kaptak, ezért cserébe katonai kötelezettségeket vállaltak.
Érdekesség, hogy a Jászság hazánkon belül eltérő államigazgatási szervezetben működött. Székekre tagolódott, amelyek élén kapitányok váltották egymást. A jászokhoz kapcsolódik az egyik legfontosabb ősi magyar monda, a Lehel kürtjének története, amelyet a néphagyomány szerint Jászfényszaruban találtak meg.
A Jászság egyik leggyorsabban fejlődő turistalétesítménye a mesterségesen kialakított Tisza-tó, amelynek nagy volumenű turisztikai fejlesztéseiről (pl. Élményfalu) igen sokat olvashattok ezeken a hasábokon. A horgász, sport, kaland és edukációs szabadidős rendezvényeiről és világszínvonalú létesítményeiről elhíresülő Tisza-tó, illetve a körülötte kialakított tanösvények változatos és hosszú távon is érdekfeszítő élményeket kínálnak.
Két nemzeti parkunk (a Hortobágyi és a Körös-Maros Nemzeti Park), több tájvédelmi körzet, valamint a Tiszafüredi Madárrezervátum és a Tiszaigari Arborétum bőven kínál látnivalót a természet szerelmeseinek. Az intézmények részletes betekintést nyújtanak a Jászság élővilágába, természeti különlegességeibe, a flóra és fauna érintetlenségéért folytatott szakmai küzdelembe.
A környék fontos turistacsalogató jellegzetességei közé tartoznak a termálvizek is, amelyek többek között Cserkeszőlőn, Berekfürdőn, Jászapátiban, Jászberényben, Szolnokon, Karcagon, Kisújszálláson, Mezőtúron, Tiszafüreden, Kunhegyesen és Túrkevén élvezhetőek, kellemesen kiépített vagy felújított fürdőkben.
A Szállás másképp adatbázisában található egyik legszebb és legfrekventáltabb szállás, a Jászberényben található Boutique Room és Appartman, amely történelmi korú épületeivel, innovatív felújítási technológiáival és berendezésével harmonikus egységet képező, és emlékezetes nyaralóhely mindenkinek, aki szívesen megismerné hazánk eme különleges tájegységét.