De mégis milyen időszakokról beszélünk?
Alapvetően minden hosszú hétvégére igaz, évszaktól függetlenül, hogy ha 3-4 nap szabadnap így összejön, hogy, aki csak teheti már rohan is ki a négy fal közül. Aztán ott vannak azok a hosszabb ünnepek, lásd Húsvét vagy Szilveszter/új év is. A karácsonyt szándékosan nem említettem, ugyanis az egyik legszentebb ünnepen való utazgatás leginkább csak az utóbbi években lett divat.
Amikor is szépen rájöttünk arra, hogy nem ördögtől való, ha az Szent estét, illetve a karácsonyi ünnepet nem otthon töltjük vagy éppen zarádokoljuk végig a rokonoknál, hanem szép nyugiban mondjuk egy eldugott kis falu tündéri vendégházában.
Egy tipp: ha el akarod kerülni a rokonok rosszallását, akkor beszéld le velük jó előre, hogy mi a terv karácsonykor, adott esetben pedig tervezzetek közösen, azaz menjetek közösen el egy karácsonyi vakációra.
Közös utazás barátokkal, nagy társasággal
Abban az esetben ha barátokkal, rokonokkal, nagy társasággal szeretnél utazni, akkor a fent említettek különösen fontosak, mert a nagyobb csapatok csapnak le leghamarabb az olyan szálláshelyekre, ahol kényelmesen elférnek vagy épp teljesen külön lehetnek mindenkitől.
Nah, de akkor mégis mikor?
Karácsony/Szilveszter esetén már akár fél évvel előre is érdemes foglalni. (Sőt, van, aki már tavasszal megteszi, hogy biztosra menjen.) Sok helyre ugyanis – és a nem extrém felkapottakra is – már augusztusban, szeptemberben sem lehet foglalni, addigra ugyanis betelnek a szobák vagy elkelnek a vendégházak, kulcsosházak.
Ami pedig a többi kiemelt időszakot, hosszú hétvégét és kisebb ünnepeket illeti, ott is érdemes megfontolni, hogy legalább egy hónappal előtte, de akár kettővel hamarabb is jelezd a foglalási szándékodat, ugyanis ezekben az időszakokban is hamar megtelnek a szálláshelyek.
Persze nem kell, hogy kedvedet szegjék a fenti sorok, mert azért lehet még találni szobát, házat az ünnepekre, viszont lehet, hogy kicsit nehezebben fogod megtalálni az ideálist.